TurTc.Com
  
 

TurTc Türk Arama Motoru Geliştirme Projesi

 0554 744 33 44
 0554 744 33 44
 destek @ turtc.com
 

 

 Logolarımız
 Tüm Logolar
   
 

 

 TurTc kullanıcıların neler aradığını görün
 En Aranan Kelimeler
   
 


Değerlerimiz için atılan adımlar (kısaca)

 

2018 :
          TurTc Tüm zorlukları göğüsleyerek yoluna devam ediyor devam edecek, TurTc olarak yolumuza devam ederken Devlet adamlarımızın, Haber ajanslarımızın, İş adamlarımızın desteğini görmek bizleri daha mutlu edecektir. TurTc Olarak Türk milli kültür ve maneviyatını ön planda tutarak,  ülkemizin bu sektördeki eksikliğini tamamlamak Türkiye'nin ve Dünya'nın Web arama motoru olma konusunda oldukça iddealı olduğumuzu, Türkiye'de 2018 yılında %10 luk pazar payı hedeflediğimizi gururla paylaşırız.

2014 - 2017 :
         
Sunucu sorununu çözmeliydik ve kendi sunucumuzu kurduk verileri yeni sunucumuza taşıdık ve artık Tüm Dünyaya açılmalıydık veritabanımızı genişletmek arama kapasitemizi büyültmek demekti bu uzun çalışma ve uğraşlar sonucu kendi botumuzu geliştirdik artık otomatik veri topluyorduk. Ülkemiz iş adamlarımızın desteğini ve Haber ajanslarımızdan konu ile ilgili haber yapmalarını talep ettik ama tümü bize kibarca bu işi beceremeyeceğimizi ayakta kalamayacağımızı ifade ettiler SİTEM EDİYORUZ. Oysaki ülkemizde yabancı bağımlılığı gittikçe artıyor dışarıya milli servetimiz oluk oluk akıyor iken TurTc olarak Ayakta Kalmaya Bayrağımızı Dünya ekranlarında göstermeye ant içtik.


2010 - 2013 :
        
 Bu tarihler boyunca TurTc Reklam Servisi, TurTc Posta Servisi, Hizmete sunduk artık 3 farklı web sitemiz vardı ve bunu birleştirip tek kullanıcı ile tüm işlemleri yapmalıydık ve tüm kullanıcıları bir araya topladık artık tek bir kayıt ile kullanıcılarımız Reklam, Posta ve Arama Motoru özelliklerini kullanabiliyorlardı, Kullanıcılarımıza artık 30 gün çalıştığını 3 günde tüketmeyecek bir sistem kurmuştuk artık tüm gücümüzü arama motoruna vermeliydik ki kullanmakta olduğumuz hosting hizmeti bizi barındıramıyor veri tabanımız sorgular nedeni ile çekmiyordu.


2009 :
         
02-09-2009 tarihinde ilk aramayı gerçekleştirdik işlemler manuel olarak kayıt yapılıyordu, kullanıcılarımız kendi web sitelerini giriyor ve sonra aramalarda sonuçlar listeleniyordu


2008 :
          Yılında bir yabancı arama motorlarına verilen reklam ücreti bizi düşündürdü 3 gün içerisinde bir aylık işçilik emeği olan tutarı tüketmiş bize devam edip etmeyeceğimizi soruyordu. Düşünün bir sanal ortam var ve insan gücünün 30 günde kazanabileceği tutarı 3 günde reklam gösterdi diye tüketmişti, reklamı yapılan ürün için hiç bir talep bile yoktu. Bizi o an bir düşünce aldı NEDEN biz yabancılara bu kadar para ödüyoruz ! . Hemen çalışmaya başladık bir isim ve bir arama motoru oluşturmalıydık ve bu isim TÜRKİYE'yi temsil etmeliydi Bir dizi çalışma sonucu Tur (Turlamak) Tc ( Türkiye Cumhuriyeti ) şeklinde TurTc ismi ile işe başladık.09-04-2008 tarihinde alan adımızı tescilledik. Artık Arama Motoru TurTc oluşmaya başlamıştı.

 

Copyright © 2008-2018 TurTc Tüm Hakları Saklıdır..